Nowa kolekcja „Chromantik” Gala Amber look 2016

Tegoroczna edycja Gali Amber look 2016 znowu Was zaskoczy. Tym razem za sprawą mojej nowej kolekcji ubrań marki emwudesign oraz kolekcji biżuterii Mai Woźniak. Wraz z Mają po raz pierwszy mamy przyjemność zaprezentować Wam nasza kolekcję Chromantik. Połączył nas zamiar zbudowania nowej płaszczyzny. Gdzie dwa odmienne światy: minimalistycznej mody z kolorową biżuterią o fantazyjnych kształtach wzajemnie się przenikają, współgrają a czasem kontrastując ze sobą tworzą niecodzienny spektakl. Poszczególne modele kolekcji emwudesign o prostej oversizowej formie, utrzymane w klimacie lat osiemdziesiątych tworzą bazę, której dopełnieniem jest kolekcja biżuterii inspirowana fauną i florą lasów, pól, mórz i oceanów.

Maja jest absolwentką katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W swoich realizacjach używa odważnych kolorów oraz intrygujących faktur. Inspiruje się światem owadów oraz roślin, nadając im drugie, dłuższe życie w metalach szlachetnych. Najczęstsze motywy to: ćmy, ważki, motyle, karaczany a także papryczki chili, ziarna kawy czy anyżu – wykonuje też indywidualne projekty na zamówienie. Specjalizuje się w starej oraz rzadko spotykanej technologii emalierstwa wysokotemperaturowego, którą z powodzeniem stosuje przy barwieniu swoich wyrobów.
www.majawozniak.eu
www.facebook.com/mikrokosmosmai

Część z Was mnie już dobrze zna. Jeżeli nie, to poniżej kilka słów o mnie:

Przełomowym wydarzeniem w moim życiorysie był wyjazd na staż oraz trzyletnia nauka w Szkole należącej do Gremio Artesano de Sastres y Modistas w Walencji gdzie pod okiem mistrzów krawiectwa wyższego zgłębiałam tajniki rzemiosła. Współpracowałam z rodzimymi pracowniami, projektantami i krawcami w Walencji  co dało mi solidne fundamenty do stworzenia marki emwudesign, która była wyróżniona na Międzynarodowym konkursie „Złota Nitka” oraz prezentowana nie tylko w Walencji ale również w Szanghaju. Elementem wyróżniającym moją emwudesign jest minimalizm, nowoczesność, niepowtarzalność.