KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH POZIOM I

KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH: 
Szycie bez tajemnic! Intensywny kurs podstaw szycia – poziom I.
Jeśli jesteś szyciowo zakręconą osobą, ale brakuje Ci podstaw technicznych z szycia i obsługi maszyn, jest to idealny kurs dla Ciebie.
Zajęcia prowadzone są w pracowni artystycznej emwudesign w Gdańsku (dzielnica Chełm), gdzie zobaczysz i poznasz wszystkie niezbędne narzędzia do rozpoczęcia przygody z szyciem. Pracownia wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęty (maszyny stebnowe, overlock, stół prasowalniczy, stół krojczy, manekiny, oraz wszelkie niezbędne materiały i narzędzia).
W naszej pracowni poczujesz klimat twórczego artyzmu, którym chętnie Cię zarazimy.
Dzięki nam będziesz pewniej realizowała/ realizował swoje szyciowe pomysły. Poznane nowe techniki szycia i technologii będziesz mogła/mógł wykorzystać podczas każdego etapu pracy nad wymarzoną kreacją. Dzieląc się z tobą naszym wieloletnim doświadczeniem z dziedziny krawiectwa, technologi i projektowania odzieży zdradzimy ci nasze wypracowane sposoby by Twoje przyszłe realizacje były wykonane z największą starannością z jednoczesną optymalizacją czasu wykonywania każdej operacji. Ukończenie kursu podstaw szycia- poziom I, będzie dobrą podstawą by rozpocząć przygodę i rozwijać ją o nowe umiejętności z dziedziny krawiectwa w przyszłości korzystając z oferty innych kursów, które przygotowaliśmy dla Was.
Program zajęć:
  • Omówienie niezbędnych przyborów krawieckich;
  • Nauka szycia ręcznego, zasady pracy, pozycja szycia- kierunki szycia, niezbędne narzędzia do szycia ręcznego i omówienie w praktyce wykorzystywania ściegów ręcznych;
  • Ściąganie miary: po co, jak, czym?;
  • Omówienie rodzajów maszyn– przemysłowe/ domowe- różnice;
  • Zamki kryte, normalne- różnice (prezentacja różnych typów zamków);
  • Kieszeń wpuszczana w szew- prezentacja procesu wykonania takiej kieszeni na maszynie do szycia;
  • Zaszewki, zakładki, fałdy– różnice, sposób prasowania i zaprasowywania, kierunek zszycia;
  • Haftki, zatrzaski, guziki– wszycie, ćwiczenie praktyczne;
  • Marszczenia tkaniny– fastryga lub na maszynie– ćwiczenia praktyczne.
Praca zaliczeniowa: (wszystkie elementy pracy zaliczeniowej wykonywane będą pod okiem 2 osób prowadzących).
Samodzielne uszycie spódnicy wraz zaprojektowaniem elementu personalizacji. Wykonanie i zmodelowanie formy bazowej pod projekt. Przygotowanie prototypu i przeprowadzenie przymiarki. Wprowadzenie ewentualnych zmian na formę. Wykrojenie z tkaniny i szycie oraz wykończenie gotowego projektu.
Wszystkie elementy pracy zaliczeniowej wykonywane będą pod okiem 2 osób prowadzących.
Nad poprawnym przebiegiem kursu będą czuwały dwie prowadzące, dzięki czemu szybciej i efektywniej przyswoisz wiedzę i nabierzesz maksimum praktyki podczas kursu.
Tkaniny i potrzebne materiały w cenie kursu. Dla uczestników przygotowujemy poczęstunek: kawa, herbata i słodkości.
Grupy maksymalnie do 6 osób- obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy.

TERMIN: 13– 26 MAJ 2019 (poniedziałek -piątek od 17:00-20:00; sobota 25 KWIECIEŃ od 9:00 -15:00; niedziela 26 KWIECIEŃ od 9:00- 13:00)

CZAS TRWANIA: 50 GODZIN LEKCYJNYCH

KOSZT: 1850 zł OSOBA* Przedpłatę za uczestnictwo w kursie należy uiścić na konto bankowe: Małgorzata Wasik 94 1140 2004 0000 3102 7589 2230. Istnieje możliwość rozłożenia kosztu na równe raty po 650 zł.

ILOŚĆ OSÓB: 4-6 OSÓB

ZAPISY: tel. 662-204-616 lub mail: emwudesignkontakt@gmail.com