ewmudesign & Anna66 Andrzejewska

Przedstawiam Wam: Cykl barwnej fotografii analogowej wykonanej za pomocą średnioformatowego aparatu Pentacon Six oraz małoobrazkowego aparatu Practika TL powstał w pierwszej połowie 2013 roku i stanowił impresję na temat kolorystyki i stylistyki ubrań z kolekcji „Geometria form”. Poprzez wykorzystanie fotografii analogowej autorka chciała przybliżyć się stylistycznie do fotografii z lat PRL, a tym samym sprawić aby odbiorca miał wrażenie iż patrzy na zdjęcia wycięte z ówczesnych czasopism takich jak Panorama, Świat Mody czy Filipinka.

Zdjęcia wykonała Anna66 Andrzejewska Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Fotografka zajmuje się fotografią kreacyjną. Interesują ją relacje międzyludzkie. W zbiorze prac znajdują się fotografie kolorowe jak i czarno-biały minimalizm. Ich cechą charakterystyczną jest „piękna brzydota” i balansowanie na granicy kiczu.
W fotografii ceni możliwość kreowania rzeczywistego świata o nierealnej strukturze, a inspiracje czerpie z obserwacji życia realnego jak i ze snu. Jest uczestniczką wielu wystaw indywidualnych
i zbiorowych.

W sesji udział wzięli:

Projektant: Małgorzata Wasik (modele z kolekcji Geometria form)

Fotograf: Anna66 Andrzejewska

Modelki: Magdalena Lis i Katarzyna Pawłowicz

Fryzury i makijaż: Anna66 Andrzejewska

http://www.ksa.edu.pl/aktualnosci/malgorzata-wasik-x-anna66-andrzejewska.html

http://anna66.carbonmade.com/